INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MUTU REUŞEŞTE UN HATTRICK

«One Man Show» Mutu: "La 0-3 părea o nebunie sa ne gîndim la remiză!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 februarie 2009 00:00

Eroul Fiorentinei din meciul cu Genoa, scor 3-3, Adrian Mutu, a declarat în presa italiană la finalul partidei că remiza echipei sale este decisivă în faţa unui adversar în cursa pentru un loc de Liga Campionilor. Mutu a ajuns astăzi la 11 goluri stagionale!

"Aceste trei goluri ale mele sunt foarte importante pentru că ne aduc un punct în faţa unui adversar direct din lupta pentru Liga Campionilor. Am arătat suflet şi caracter în acest meci! La 3-0 pentru Genoa părea o nebunie să ne gîndim la o remiză, mai ales că adversarii noştri au jucat foarte bine.

Deşi au fost mai inteligenţi şi mai buni ca noi în anumite momente, mai ales în prima repriză, am reuşit să revenim. Trebuie totuşi să ne îmbunătăţim jocul în defensivă", a comentat Mutu pentru Gazzetta dello Sport.

În această după-amiază, Adrian Mutu a reuşit un hattrick în partida Genoa - Fiorentina, scor 3-3, disputată în Serie A. Genoa conducea în minutul 56 cu 3-0!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”