INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO PARMA - GENOA 5-1 // FOTO Ionuț Radu, ciuruit în Parma-Genoa, dar fără vină: a încasat 5 goluri, 3 în 7 minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 octombrie 2019 17:53

Parma și Genoa s-au înfruntat în cadrul etapei a opta din Serie A, scor 5-1 pentru primii. Portarul român Ionuț Radu (22 de ani) a încasat cinci goluri, fără să fie vina lui la vreunul.

Finalul primei reprize a fost horror. Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin reușita lui Kucka, iar Andreas Cornelius, intrat în minutul 12, a stabilit rezultatul primei reprize, cu o „dublă” reușită în minutele 42 și 45+1.

În partea secundă a jocului, același Cornelius și-a trecut în cont al treilea gol, în minutul 51.

După doar un minut, Genoa a reușit să înscrie golul de onoare, dar nu a avut forța de a reveni. Mai mult decât atât, Kulusevski a marcat și el și a închis jocul în minutul 79, la scorul de 5-1.

Genoa rămâne pe penultimul loc în clasamentul primei ligi italiene, cu doar 5 puncte obținute în cele opt meciuri jucate. De cealaltă parte, Parma ocupă locul 8, cu 12 puncte, la egalitate cu Lazio.

REZUMAT VIDEO Parma - Genoa 5-1

FINAL » Parma - Genoa 5-1

ECHIPELE DE START:

Parma: Sepe – Darmian, Iacoponi, Dermaku, Gagliolo – Kucka, Scozzarella, Barillà - Kulusevski, Inglese, Gervinho
Rezerve: Alastra, Colombi, Hernani, Brugman, Camara, Cornelius, Grassi, Karamoh, Pezzella, Sprocati
Antrenor: Roberto D'Aversa

Genoa: Radu – Goldaniga, Zapata, El Yamiq - Ghiglione, Lerager, Schone, Radovanovic, Pajac - Kouamé, Pandev
Rezerve: Marchetti, Jandrei, Agudelo, Ankersen, Barreca, Cassata, Da Cunha, Jagiello, Pinamonti, Sanabria
Antrenor: Aurelio Andreazzoli

VEZI ȘI:

SASSUOLO - INTER 3-4 // FOTO+VIDEO Echipa lui Vlad Chiricheș a fost la un pas de un egal important în Serie A

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!