INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK SALONIC

Răzvan Lucescu dă lovitura pe piața tranferurilor » Salariu de 2 milioane de euro pentru mijlocașul cu 30 de meciuri în Liga Campionilor

Pontus Wernbloom în duel cu Erik Lamela  FOTO: Guliver/GettyImages
Pontus Wernbloom în duel cu Erik Lamela FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 august 2018 10:55

Pontus Wernbloom (32 de ani) va semna astăzi un contract valabil pentru următoarele 3 sezoane cu PAOK Salonic, anunță presa din Grecia.

Răzvan Lucescu și-a cucerit definitiv patronul după calificarea entuziasmantă în turul 3 al Ligii Campionilor. PAOK a trecut de Basel cu o dublă victorie, scor 2-1 acasă și 3-0 în deplasare. Ivan Savvidis bagă mâna adânc în buzunar pentru atingerea pricipalelor obiective ale sezonului actual: grupele Ligii Campionilor și titlul în Grecia

Suedezul  Pontus Wernbloom este cel mai recent transfer. Gazzeta.gr anunță că fostul fotbalist al celor de la ȚSKA Moscova va face astăzi vizita medicală. Liber de contract, Wernbloom va primi un salariu stagional de 1,6 milioane de euro, putând să ajungă la 2 milioane dacă sunt îndeplinite clauzele din contract.

Pontus Anders Mikael Wernbloom este un mijlocaș central care a evoluat de-a lungul carierei pentru IFK Goteborg, AZ Alkmaar și ȚSKA Moscova.

6.500.000 €este cota lui Pontus Wernbloom conform transfermarkt.de

30
de meciuri în Liga Campionilor are Wernbloom în tricoul rușilor de la TSKA Moscova

Vezi și: FOTO Cristiano Ronaldo s-a pozat cu un fotbalist român » Reacțiile de pe facebook sunt de neratat: "Spune-i să vină la Dinamo!"