INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Răzvan Lucescu, fără rival în Grecia » PAOK a ajuns la a 9-a victorie consecutivă în campionat

Articol de GSP - Publicat luni, 12 februarie 2018 23:32

PAOK a învins-o clar pe teren propriu pe AEL Larissa, scor 3-0, într-un meci din etapa a 21-a din campionatul Greciei.

Vieirinha a deschis scorul pentru echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 12. Cu 5 minute înainte de finalul primei părți, Fernado Varela, fostul fundaș de la FCSB, a majorat diferența. Prijovici a stabilit scorul final imediat după pauză.

PAOK a ajuns la 9 victorii consecutive în campionat și e lider, cu 49 de puncte, la două lungimi peste urmăritoarea AEK. AEL Larissa e abia pe poziția a 12-a, cu 22 de puncte.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”