INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GOLURI

Românii fac spectacol în Grecia și Lituania! Duble pentru Morar și Antal: al doilea traversează un moment fantastic!

Articol de GSP - Publicat marti, 04 septembrie 2018 12:09

Vlad Morar a început bine sezonul în Grecia. La primul său meci din actuala stagiune, din etapa a 2-a, a reușit o dublă.

Atacantul român a punctat în minutele 23 și 58 ale meciului cu OFI Creta de pe teren propriu, câștigat de Panetolikos, scor 2-1.

Formația lui Morar ocupă locul 6 după două meciuri, cu 3 puncte. Grație celor două goluri, Morar se află în fruntea clasamentului golgeterilor, la egalitate cu Bouzoukis, Diguiny, Koulouris și Neira.

Cotat la 700.000 de euro, Morar are 11 goluri pentru Panetolikos în 30 de meciuri. De asemenea a reușit să aibă și o pasă decisivă.

Continuă forma bună pentru Antal

Zalgiris traversează un moment fantastic atât în campionat cât și în Cupa Lituaniei. Formația lui Antal s-a calificat în semifinalele Cupei după ce și-a demolat rivala, Suduva, scor 4-1.

Golgeter al Lituaniei cu 17 goluri, Antal a reușit și în acest meci o dublă, marcând golurile de 1-0 și 4-0 în minutele 11 și 70.

În ultimele 4 meciuri Liviu Antal a marcat 9 goluri pentru Zalgiris, având 3 duble și un hattrick.

Liviu Antal a marcat deja 27 de meciuri pentru Zalgiris în toate competițiile.