INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA UCRAINEI

Șahtior, cu un pas în semifinalele Cupei Ucrainei » Mircea Lucescu poate da peste Dinamo Kiev în penultimul act

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 martie 2016 21:45

Șahtior Donetsk a câștigat meciul tur din sferturile de finală ale Cupei Ucrainei, scor 4-0, în deplasare, cu Vorskla Poltava.

Băieții lui Mircea Lucescu au deschis scorul încă din minutul 4 prin Kovalenko. În repriza secundă au mai marcat și Ferreyra (55'), Kucher (59'), Wellington (80'). În minutul 61, Dityatjev (Vorskla) a primit cartonaș roșu.

Returul se va disputa pe 23 martie, cu Șahtior echipă gazdă. În semifinalele Cupei Ucrainei, Șahtior ar putea juca împotriva lui Dinamo Kiev sau cu Dnepr, dacă aceste două echipe vor trece de Oleksandriya, respectiv Stal.