INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPAL - GENOA 1-1

SPAL- GENOA 1-1 // VIDEO „Spider-Man” Ionuț Radu! Reflex uluitor: a apărat un șut din 3 metri

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2019 23:14

Genoa a remizat pe terenul lui SPAL, 1-1, iar portarul Ionuț Radu (Genoa) a avut o intervenție uluitoare.

În minutul 44, la scorul 0-0, Ionuț Radu a respins o centrare, iar mingea a ajuns la fundașul Arkadiusz Reca, dar acesta nu a putut marca din 3 metri. Reca a trimis spre poartă, dar Radu a avut un reflex uluitor și a întins salvator piciorul, respingând meciul.

Vezi AICI VIDEO

SPAL a deschis scorul în minutul 55, prin Petagna, care a marcat din penalty. Genoa a egalat repid, Sturaro  punctând în minutul 57, cu o lovitură de cap și stabilind scorul final.

Vezi și:

Marius Șumudică, supărat pe arbitraj după egalul cu Antalyaspor: „Vreau să fim respectați” » Anunță că vrea transferuri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”