INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA - SLAVIA PRAGA 2-2

SPARTA PRAGA - SLAVIA PRAGA 2-2 // VIDEO + FOTO Egal spectaculos în Derby-ul Cehiei: 4 români au fost pe teren

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 noiembrie 2018 17:58

Sparta Praga și Slavia Praga au încheiat la egalitate derby-ul Cehiei disputat duminică, scor 2-2. Niță, Stanciu și Chipciu au fost integraliști la gazde, în timp ce Alexandru Băluță a fost trimis pe teren de antrenorul Slaviei în minutul 46.

Prima repriză a fost una extrem de spectaculoasă: Slavia a deschis scorul în minutul 36, prin Kudela.

Totuși, Sparta a preluat conducerea până la pauză, după reușitele lui Tetteh și Kanga.

Slavia a egalat în minutul 70, prin Soucek, stabilind scorul final al derby-ului.

Cu punctul obținut, Slavia a urcat pe locul 1, cu 34 de puncte. Sparta Praga e pe 3, cu 27 de puncte.

Sparta Praga - Slavia Praga 2-2
Au marcat: Tetteh '42, kanga '45+2 / kUDELA '36, soucek '70

Echipele de start:

Sparta Praga:  Niță - Chipciu, Radakovic, Stetina, Civic - Stanciu, Frydek, Kanga, Plavsic - Tetteh, Pulkrab
Rezerve: Heca, Kaya, Mebtrahyu, Costa, Sacek, Sural, Vătăjelu

Slavia Praga: Kolar - Coufar, Kudela, Ngadeu-Ngadjui, Boril - Soucek, Husbauer - Stoch, Traore, Olayinka - Zmrhal
Antrenor: Kovar, Deli, Frydrych, Matousek, Meseanovic, Sykora, Băluță

Niță, Alex Chipciu și Nicolae Stanciu sunt titulari la Sparta Praga, în timp ce Vătăjelu e rezervă. Alexandru Băluță e rezervă la Slavia.

Vezi șiAnamaria Prodan, despre un posibil interes al lui Inter pentru Nicușor Stanciu: "E pregătit să facă acest pas"