INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Șumudică, declarații sfidătoare în presa turcă înaintea meciului cu Fenerbahce: "Ce, dau 6 puncte?"

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 octombrie 2017 21:22

Kayserispor s-a calificat mai departe în Cupa Turciei după ce a învins-o pe Yesil Bursa, scor 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90+4 de Deniz Turuc.

Marius Șumudică a vorbit după acest joc și a surprins presa turcă atunci când a făcut referire la următorul meci de campionat, care este împotriva lui Fenerbahce.

"Genul ăsta de meci e foarte dificil. Ne-a fost greu să ne concentrăm. Știam că întâlnim o echipă de Liga a 3-a, dar golul de 1-1 ne-a făcut să riscăm. N-ar fi fost deloc bine să ajungem în prelungiri, jucătorii ar fi fost mai obosiți.

Va fi dificil cu Fenerbache, jucăm împotriva unei echipe mari. Dar e un meci ca oricare altul, nu primim 6 sau 9 puncte dacă vom câștiga. Jucăm tot pentru 3 puncte. E un meci normal, ca toate celelalte", a zis Șumudică.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”