INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GOL

VIDEO Alexandru Maxim, decisiv pentru Stuttgart în meciul cu Freiburg! Gol şi pasă de gol pentru mijlocaşul român

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 aprilie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 05 aprilie 2014 18:32

După două înfrîngeri consecutive, Stuttgart a învins-o pe Freiburg pe teren propriu, scor 2-0.

Primul gol al şvabilor a fost înscris de Alexandru Maxim, care a împins în plasă o minge venită de pe partea dreaptă de la Traore.

Internaţionalul român a punctat în minutul 69, exact în acelaşi minut în care a punctat şi în meciul cu Hamburg, la doar 8 minute după ce a intrat pe teren.

Acelaşi Maxim a pasat în minutul 87 la golul doi al lui Stuttgart, marcat de Harnik.

În urma acestui succes, Stuttgart le-a depăşit pe Nurnberg şi Hamburg şi a ieşit pentru moment din zona retrogradării.