INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

VIDEO Cosmin Olăroiu, primul pas strâmb în China! La câte puncte e de primul loc

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 aprilie 2018 17:15

Jiangsu Suning, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a făcut primul pas greșit în campionatul Chinei de la preluarea echipei de către tehnicianul român.

Jiangsu a remizat pe terenul lui Tianjin Quanjian, scor 1-1, după ce în primele două meciuri Cosmin Olăroiu obținuse două victorii.

Tianjin a deschis scorul după 5 minute de joc prin Wang Tongpo, iar formația lui Olăroiu a egalat în minutul 84 prin Boakye.

Cosmin Olăroiu a urcat-o pe Jiangsu Suning pe locul 5, cu 10 puncte, la 8 lungimi de liderul Shanghai SIPG. Tianjin Quanjian e pe poziția a 8-a, cu 7 puncte.