INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC PORTO

VIDEO Cristi Săpunaru e din nou campion cu Porto » Al zecelea trofeu

Articol de GSP - Publicat luni, 30 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 30 aprilie 2012 12:20

FC Porto a profitat de remiza Benficăi cu Rio Ave, scor 2-2, şi a cîştigat campionatul Portugaliei cu două etape înainte de final.

Cristi Săpunaru şi colegii săi au scos şampania de la rece ieri seară după ce au cîştigat matematic titlul. Porto cîştigase sîmbătă cu 2-0 la Maritimo, ia egalul Benficăi de ieri le-a adus titlul.

Click aici pentru rezumatul meciului Rio Ave - Benfica 2-2!

"Dragonii" sînt acum la 6 puncte de locul doi, cu două etape înainte de final, dar au avantajul meciurilor directe.

Click aici pentru rezumatul meciului Maritimo - Porto 0-2!

Pentru Săpunaru, acesta este cel de-al zecelea trofeu cîştigat alături de Porto. Fundaşul român a adunat 3 titluri, 3 Cupe, 3 Supercupe şi Europa League.