INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO » Cum s-a terminat duelul dintre Florin Andone și Toșca din La Liga

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 martie 2017 19:35

În duelul românesc din La Liga, Deportivo La Coruna și Betis Sevilla au terminat la egalitate, scor 1-1.

FINAL » Deportivo La Coruna - Betis Sevilla 1-1
Au marcat: Borges 90+2 pen. / Piccini 70
VIDEO

Click AICI pentru liveTEXT

Betis a deschis scorul scorul prin Piccini, în minutul 70.

Deportivo a egalat în minutul 92, prin Borges, care a transformat cu siguranță o lovitură de pedeapsă.

Florin Andone a fost integralist pentru Depor, dar nu a pus în pericol poarta lui Betis.

Integralist a fost și Alin Toșca, cel care a avut o evoluție sigură în apărarea lui Betis.

Cei doi chiar au fost în centrul atenției în prima repriză, când Andone a avut o intrare agresivă asupra lui Toșca, fiind sancționat cu cartonaș galben. Atacantul va lipsi astfel din duelul cu Barcelona de peste patru zile. (AICI ai detalii).

Betis a acumulat 28 puncte și se menține pe locul 14.

De partea cealaltă, Depotivo rămâne pe locul 17, cu 24 puncte și are emoții în privința retrogradării.

Echipele de start:

Deportivo La Coruna: Lux - Juanfran, Arribas, Sidnei, Luisinho - Borges, Mosquera Parada - Gil, Colak, Fajr - Andone

Betis Sevilla: Adan - Piccini, Mandi, Pezzella, Toșca, Durmisi - Brasanac, Pardo, Donk, Ceballos - Sanabria