INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Duelul românilor din Turcia câștigat de Torje și Rusescu » Dinamovistul și-a trecut în cont o pasă de gol

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 martie 2016 16:52

Osmanlispor a câștigat partida de pe teren propriu cu Genclerbirligi, scor 3-1. În ambele formații au jucat fotbaliști români.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 3 prin Cagiran, din pasa lui Gabriel Torje (VIDEO). Gencler a egalat după 34 de minute prin Sahin. Bogdan Stancu a fost titular la oaspeți, însă a fost înlocuit în minutul 61 de Karabulut.

Osmanlispor a continuat să atace, iar imediat după pauză au preluat conducerea pe tabela de marcaj prin Umar. În ultimul minut de joc, Ciftci și-a înscris în propria poartă.

Torje și Rusescu au fost titulari pentru Osmanli. Fostul dinamovist a fost schimbat la pauză, iar atacantul a ieșit de pe teren în minutul 74. Latovlevici n-a fost trecut nici măcar pe foaia de joc la Gencler.