INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO + FOTO Spectacol cu Chiricheș titular » Napoli s-a distrat pe terenul lui Cagliari

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2016 15:38

Cu Vlad Chiricheș integralist, Napoli s-a impus cu 5-0 pe terenul celor de la Cagliari.

Vezi AICI VIDEO

Jucătorii lui Sarri au început greu și au marcat primul gol în minutul 34, prin Mertens. Înainte de pauză, în minutul 45, Hamsik a majorat scorul, cu un șut din mijlocul careului.

În repriza a doua, cei de la Napoli s-au dezlănțuit. Zielinski a marcat în minutul 51 cu un șut spectaculos, de la 20 de metri, iar în minutele 69 și 72, Mertens a reușit hat-trick-ul.

Napolitanii au acumulat 31 de puncte în 16 etape și sunt pe locul 4, cu 5 puncte în urma liderului Juventus.