INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

VIDEO George Ţucudean a fost decisiv pentru Charlton! Gol şi pasă de gol în victoria cu Bolton, 2-1

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 22 octombrie 2014 10:31

Atacantul a reuşit cel mai bun meci al său de la transferul în a doua ligă engleză şi a marcat al doilea gol pentru Charlton în cele 11 apariţii din acest sezon.

George Ţucudean a fost titular pentru Charlton şi a jucat pînă în minutul 90, cînd a fost înlocuit. Românul a deschis scorul în minutul 28 printr-un şut cu piciorul stîng, din careul. După gol, atacantul de 23 de ani a văzut şi cartonşul galben pentru bucurie «excesivă».

În minutul 51, Ţucudean i-a pasat lui Johnnie Jackson, pentru ca acesta să majoreze scorul la 2-0, iar în minutul 54, jucătorii lui Bolton au redus din diferenţă.

După 13 etape din Championship, echipa românului se află pe locul 7, cu 22 de puncte, la 4 puncte de liderul Derby County.