INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KONYASPOR - OSMANLISPOR 1-1

VIDEO Gol pentru Rusescu! A marcat la capătul unei faze superbe

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2016 17:45

Raul Rusescu a început să marcheze gol după gol în campionatul din Turcia și poate reprezenta o soluție pentru EURO 2016.

Vîrful lui Osmanlispor a marcat în egalul pe care echipa sa l-a făcut pe terenul lui Konyaspor, scor 1-1. Atacantul român de 27 de ani a înscris în minutul 64, după o combinație superbă în careu cu Ndiaye. Rusescu a fost integralist și a ajuns astfel la 4 goluri în acest sezon în Turcia.

Gabriel Torje a jucat și el pentru Osmanlispor și în minutul 74 a primit un cartonaș galben. Fostul mijlocaș al lui Dinamo a fost înlocuit două minute mai tîrziu cu Delarge.

Osmanlispor ocupă locul 8 cu 26 de puncte, în timp ce Konyaspor este pe poziția a cincea, cu 34 de puncte.