INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Încă un gol pentru Bicfalvi în Rusia! Mijlocașul a marcat azi a șaptea reușită a sezonului

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 aprilie 2018 16:19

Eric Bicfalvi, 30 de ani, continuă seria evoluțiilor bune din Rusia. Azi, românul a reușit un nou gol pentru Ural în victoria reușită de echipa sa pe teren propriu cu Spartak Moscova, scor 2-1.

Mijlocașul a deschis scorul în minutul 37, când l-a driblat elegant pe portar și a îndeplinit apoi o simplă formalitate.

Ural și-a mărit avantajul în minutul 88, prin El Kabir, iar Promes a marcat golul de onoare al lui Spartak în prelungirile partidei.

Echipa lui Bicfalvi e pe locul 9 în Rusia, cu 33 de puncte, în timp ce Spartak, campioana de anul trecut, e pe 2, cu 50 de puncte.