INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

VIDEO Alex Mitriță, eliminat din play-off-ul MLS! New York City FC, îngenuncheată în sferturi

Alex Mitriță a ratat șansa de a fi campion în SUA

Articol de - Publicat duminica, 02 august 2020 09:08 / Actualizat duminica, 02 august 2020 09:44

New York City FC a pierdut clar meciul cu Portbalnd Timbers, 1-3, din sferturile play-off-ului din MLS.

Cu internaționalul român pe teren timp de 72 de minute, New York City nu a rezistat și a ratat șansa de a ajuns între cele mai bune patru echipe din SUA. Echipa lui Mitriță a deschis scorul în minutul 27, prin Medina, care marcat din penalty.

Portland a egalat în minutul 43, când Sebastian Blanco a marcat cu un șut superb, la colțul lung, de la 11 metri.

După pauză, Portland Timbers a mai punctat de două ori. În minutul 65, Valeri a șutat puternic din mijlocul careului și l-a învins pe portarul Johnson. Scorul final a fost stabilit de Andy Polo, în minutul 76, la patru minute după ieșirea lui Mitriță. Atacantul a avut o superexecuție de la 20 de metri.

În semifinale, Portland Timbers joacă împotriva celor de la Philadelphia Union. În a doua semifinală se întâlnesc Orlando City și Minnesota.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

„Gheata de Aur” e de neoprit! Immobile a marcat încă o dată și a egalat recordul lui Higuain

Ianis Hagi, prima reacție după evoluția modestă din Aberdeen - Rangers 0-1