INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCHALKE

VIDEO Marica a început tare sezonul » "Dublă" pentru Schalke în Cupa Germaniei

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 20 august 2012 00:18

Ciprian Marica a avut un debut excelent la Schalke în primul meci oficial din acest sezon. Schalke s-a impus cu 5-0 în faţa echipei Saarbrücken, în primul tur al Cupei Germaniei

Atacantul român a jucat tot meciul şi a înscris în minutele 64 şi 71, dar a pasat decisiv şi la două dintre celelalte goluri. Reuşite au fost semnate de Papadopoulos (23) şi Draxler (25 şi 57).

Marica a ţinut să dedice golurile tatălui său: "Mi-am dorit mult sa marchez, sa-i dedic golurile unui roman adevarat, Mircea Marica. Astazi e ziua lui. La multi ani, tata, te iubesc mult! Happy birthday, dad!", a scris Ciprian pe contul său de Facebook.

Schalke va debuta în Bundesliga weekend-ul viitor, în deplasarea de la Hannover.

Schalke: Hildebrand - Uchida, Höwedes (46. Matip), Kyriakos Papadopoulos, Christian Fuchs - Neustädter - Höger, Draxler (68.Barnetta) - Holtby - Marica, Pukki (62. Edu). - Antrenor: H. Stevens

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”