INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Marius Șumudică a făcut egal cu echipa lui Robinho » Starul brazilian i-a marcat lui Lung jr. de la 30 de metri

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 februarie 2018 14:48

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, a terminat la egalitate pe teren propriu, 1-1 cu Sivasspor, în etapa a 21-a din Turcia.

Scorul la pauză a fost 0-0, iar în minutul 53, Robinho a deschis scorul. Starul brazilian a marcat un gol fabulos. Fostul jucător de la Real Madrid a marcat în poarta lui Silviu Lung jr. de la 30 de metri, din lovitură liberă.

Echipa lui Șumudică a egalat în minutul 66 prin atacantul Umut Bulut, care a înscris cu un șut din 6 metri.

Vezi aici VIDEO cu golurile

Silviu Lung jr. a fost integralist în echipa lui Șumudică, iar William de Amorim a intrat în minutul 80. Săpunaru a rămas pe banca de rezerve.

După acest egal, Kayseri este pe locul 5, cu 35 de puncte. Echipa lui Șumudică este la 5 puncte de Beșiktaș, locul 3, și la 3 de Fenerbahce, locul 4, care are un meci mai puțin. Sivasspor este pe 8, cu 31 de puncte.