INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Meci cu emoţii pentru Ciprian Tătăruşanu! Portarul a primit trei goluri, iar Fiorentina a cîştigat greu

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 11 ianuarie 2015 18:38

Ciprian Tătăruşanu a jucat astăzi al doilea meci în Serie A, în victoria Fiorentinei în faţa celor de la Palermo, 4-3.

Tătăruşanu a fost titular şi a încasat trei goluri, dar echipa sa a cîştigat pînă la urmă. Fiorentina a condus cu 2-0 la pauză, dar cei de la Palermo au egalat în două minute, 59, 61, prin dubla lui Quaison.

Fiorentina a preluat din nou conducerea prin golurile lui Cuadrado şi Joaquin, iar Palermo a redus din diferenţă, printr-un penalty provocat de un jucător de la Fiorentina, după ce Tătăruşanu a ieşit greşit pe centrare.

După 18 etape din Serie A, Fiorentina se află pe locul 6, cu 27 de puncte.

Vezi aici video de la meci!

Playtech: Anamaria Prodan, mesaj nimicitor pentru Reghe: “Dacă m-aş fi căsătorit cu acest bărbat, el ar fi devenit prim-ministru”