INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

DC United - New York City 0-2 // VIDEO Mitriță, un nou gol în MLS » Atacantul a marcat împotriva liderului din prima ligă americană

Articol de GSP - Publicat luni, 22 aprilie 2019 00:08

Alexandru Mitriță (24 de ani) s-a integrat perfect la noua sa echipă New York City. Fostul star al celor de la U Craiova a marcat un nou gol în meciul contra celor de la DC United, scor 2-0.

Mitriță a deschis scorul în minutul 35 al partidei, dar a fost schimbat în a doua repriză, în minutul 48, din cauza unei accidentări la gleznă.

În minutul 56, Heber dos Santos a majorat avantajul pentru oaspeți.

Internaționalul român are două goluri sub culorile lui New York City FC. Mijlocaşul a marcat în partida cu Los Angeles FC, într-un meci încheiat cu scorul de 2-2.

Această victorie, împotriva liderului, o duce pe New York City pe locul 9 în clasament, cu 8 puncte. DC United este pe primul loc, cu 14 puncte.

ECHIPELE DE START:

DC United: Bill Hamid, Frederic Brillant, Steve Birnbaum, Ulises Segura, Jalen Robinson, Russell Canouse, Junior Moreno, Luciano Acosta, Paul Arriola, Lucas Rodriguez, and Wayne Rooney

New York City FC: Sean Johnson, Austin Callens, Maurice Chanot, Ronald Matarrita, Austin Tinnerholm, Alexander Ring, James Sands, Maximiliano Moralez, Alexandru Mitrita, Ismael Tajouri Shradi, Heber

PAOK SALONIC, CAMPIOANĂ ÎN GRECIA // VIDEO EXCLUSIV Răzvan Lucescu, primele cuvinte după sărbătoarea titlului: „Cum aș putea să mă simt?”