INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Mutu, primul gol oficial la Cesena, Torje - pasă decisivă, Pantilimon nu a luat gol

Mutu a reușit primul gol oficial pentru Cesena împotriva lui Lazio

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 22 septembrie 2011 13:37

Mutu a revenit cu golîn Serie A, după ce a reuşit să deschidă scorul în partida de pe teren propriu cu Lazio Roma. Este primul gol al "Briliantului" într-un meci oficial pentru Cesena.

VEZI AICI GOLUL LUI MUTU!

În pauza meciului, italienii de la Sky Calcio, televiziunea care a transmis meciul în Italia, l-au intervievat pe atacantul român, iar acesta i-a dedicat golul preşedintelui Cesenei, Igor Campedelli.

"Mă simt excelent , echipa a jucat foarte bine în prima parte a meciului şi sper să se termine cum trebuie. Sînt foarte bucuros că am reuşit să înscriu, îi dedic golul preşedintelui", a spus Mutu, arătînd cu degetul către tribuna oficială a stadionului "căluţilor de mare"

La finalul primelor 45 de minute, Cesena a intrat în avantaj, 1-0, în meciul cu Lazio. Capitolinii au egalat imediat după fluierul de start al reprizei secunde, din penalty. Klose a adus victoria oaspeţilor în minutul 55.

> Tot în Serie A, Gabi Torje a izbutit o pasă de gol pentru golul lui Di Natale, în AC Milan - Udinese 1-1.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI AC MILAN - UDINESE 1-1!

> Dorin Goian a marcat pentru Glasgow Rangers, dar echipa sa a pierdut la Falkirk în ultimul minut, scor 2-3.

> În Anglia, Costel Pantilimon a apărat 90 de minute pentru Manchester City în Cupa Ligii, 2-0 cu Birmingham City.

Vezi AICI golurile de la Manchester City - Birmingham 2-0

> În Franţa, Bănel Nicoliţă nu a fost utilizat în Saint-Etienne - Toulouse 1-1.