INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Parcurs dezastruos pentru Pițurcă în Liga Campionilor Asiei! Al Ittihad a pierdut meciul cu Al Nasr » Sânmărtean, pasă de gol

Articol de GSP - Publicat marti, 15 martie 2016 22:24

Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Piţurcă, a fost învinsă, pe teren propriu, într-un meci din grupa A a Ligii Campionilor Asiei.

Elevii lui Pițurcă au pierdut, scor 1-2, în fața echipei Al Nasr, din Emiratele Arabe Unite, și după trei meciuri se află pe ultimul loc în grupă, cu doar două puncte.

Sânmărtean a fost titular, în minutul 13 a pasat decisiv pentru Rivas, care a egalat. Mijlocașul român a jucat 76 de minute și a fost înlocuit de Fallatah.

Golurile celor de la Al Nasr au fost marcate de brazilianul Nilmar, în minutele 1 și 74.