INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Primul gol pentru Eric Bicfalvi în noul sezon din Rusia » Echipa românului a pierdut după ce a condus la pauză

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 august 2018 16:04

Eric Bicfalvi (30 de ani), mijlocașul celor de la Ural, a înscris astăzi primul său gol în noul sezon din Rusia. Reușita românului nu a fost însă suficientă, iar Ural a pierdut pe teren propriu cu Krasnodar, 1-2.

Românul a deschis scorul după doar 6 minute, fructificând pasa venită de la Kulakov. Bicfalvi a scăpat de fundașii lui Krasnodar și a marcat superb, din cădere.

Krasnodar a întors însă soarta meciului după pauză: Claesson a înscris în minutul 48, iar Mamaev a tranșat partida în minutul 89.

Ural, locul 12 în sezonul precedent, are un start slab de sezon, bifând două înfrângeri în primele două etape.

13 goluriîn 40 de meciuri are Bicfalvi în tricoul lui Ural, pentru care evoluează din 2017

Vezi și:  Interviu de excepție cu Eric Bicfalvi, fotbalistul ajuns star în Rusia » Despre marele regret al carierei, de ce nu s-ar mai întoarce la FCSB și cum simte fotbalul din Rusia