INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

VIDEO Rezultat rușinos pentru naționala lui Lucescu, pe teren propriu, în fața coșmarului României

Articol de GSP - Publicat luni, 13 noiembrie 2017 21:26

După ce a fost învinsă de România săptămâna trecută, 0-2, Turcia, selecționata antrenată de Mircea Lucescu, a pierdut încă un amical, fiind învinsă pe teren propriu de Albania, fosta adversară a României de la EURO 2016, scor 2-3.

Armando Sadiku, cel care marca și în poarta României la EURO, în meciul câștigat de albanezi cu 1-0, a stabilit scorul pauzei, reușind o "dublă" în minutele 24 și 39.

Turcia a început furtunos repriza secundă și a reușit să reducă din diferență în minutul 47, prin Cengiz Under, dar Albania a mărit din nou diferența, în minutul 55, grației reușitei lui Grezda.

Emre Akbaba a marcat golul doi pentru echipa lui Lucescu în minutul 60, stabilind astfel scorul final al partidei, 2-3.