INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Rotariu e de neoprit în Belgia! A reușit al 3-lea gol din ultimele 3 etape

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 mai 2018 20:38

Dorin Rotariu (22 de ani) a continuat seria evoluțiilor consistente la Mouscron. Românul a reușit un nou gol pentru echipa sa în remiza înregistrată vineri pe terenul lui Kortrijk, 1-1, în campionat.

Kortrijk a deschis scorul în minutul 70, prin Papazoglou, dar Rotariu a egalat două minute mai târziu, când a scăpat singur cu portarul și a înscris cu piciorul drept, din interiorul careului.

A fost cea de-a treia etapă consecutivă cu gol marcat pentru Rotariu la Mouscron. În total, jucătorul împrumutat de la FC Bruges are 11 goluri în 29 de meciuri în acest sezon.