Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   TURCIA

VIDEO Șumudică are Turcia la picioare! Românul a câștigat lejer în ultimul meci din campionat

Sambata, 09 Septembrie 2017

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a câștigat meciul din deplasarea de la Sivasspor, scor 2-0.

Pentru trupa antrenată de fostul tehnician al Astrei au marcat Bulut, în minutul 38, și Stoiljkovici, cu 7 minute înainte de finalul partidei.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Șumudică are doar o înfrângere în primele 4 meciuri din campionatul Turciei, 1-4 cu Galatasaray. În rest, a obținut două victorii și un rezultat de egalitate cu care se clasează pe locul 4 în campionat.

Dintre românii de la Kayseri numai Silviu Lung jr. a jucat în poartă. Săpunaru a fost rezervă neutilizată. Și brazilianul Boldrin a început ca titular și a fost înlocuit în minutul 65.