INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Șumudică are Turcia la picioare! Românul a câștigat lejer în ultimul meci din campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 septembrie 2017 19:20

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a câștigat meciul din deplasarea de la Sivasspor, scor 2-0.

Pentru trupa antrenată de fostul tehnician al Astrei au marcat Bulut, în minutul 38, și Stoiljkovici, cu 7 minute înainte de finalul partidei.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Șumudică are doar o înfrângere în primele 4 meciuri din campionatul Turciei, 1-4 cu Galatasaray. În rest, a obținut două victorii și un rezultat de egalitate cu care se clasează pe locul 4 în campionat.

Dintre românii de la Kayseri numai Silviu Lung jr. a jucat în poartă. Săpunaru a fost rezervă neutilizată. Și brazilianul Boldrin a început ca titular și a fost înlocuit în minutul 65.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”