INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA - AS ROMA 1-2

VIDEO Tătărușanu a primit două goluri în înfrîngerea cu AS Roma » "Violeții" nu mai sînt lideri în Serie A

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 octombrie 2015 20:48

Fiorentina a fost învinsă pe teren propriu de AS Roma în etapa a 9-a din Serie A, scor 1-2, după golurile lui Salah și Gervinho, respectiv Babacar pentru "violeți".

Tătărușanu a fost integralist la gazde, însă n-a avut ce face la cele două reușite ale romanilor. Salah l-a învins pe goalkeeeperul român în minutul 7 cu un șut la colțul lung din 16 metri. Același Salah a văzut al doilea cartonaș galben cu două minute înainte de final și a plecat mai devreme la cabine.

Reușita lui Gervinho a venit în minutul 34, cînd a scăpat singur cu Tătărușanu după o ieșire perfectă din apărare a Romei.

Golul de onoare al Fiorentinei a fost înscris de Babacar la ultima fază a meciului.

Vezi AICI VIDEO cu golurile partidei

După nouă etape, Fiorentina este pe locul 2, cu 18 puncte, în timp ce lider a devenit AS Roma, care are două lungimi peste formația lui Tătărușanu.

Playtech: Loredana, APARIŢIE WOW! Poza care a şocat internauţii, nimeni nu credea că va face asta. Nu ai voie să ratezi aşa ceva!