INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Tottenham - Chelsea 1-1 » Scandal cu Torres la eliminare, Chiricheş doar rezervă la gazde

Primul galben primit de Torres Foto: Daily Mail +2   FOTO
Primul galben primit de Torres Foto: Daily Mail

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 28 septembrie 2013 17:30

Vlad Chiricheş nu a debutat nici astăzi în Premier League pentru Tottenham.

Fundaşul adus de la Steaua a fost rezervă în partida în care echipa sa a remizat împotriva lui Chelsea, 1-1.

În locul său, Villas Boas i-a folosit pe Vertonghen şi Dawson. Sigurdsson a deschis scorul pentru gazde în minutul 19, dar Terry a egalat cu 25 de minute înainte de final şi a stabilit scorul final.

Fernando Torres a fost eliminat în minutul 81 la oaspeţi, după ce a primit al doilea galben la un duel cu Vertonghen. Banca lui Chelsea a sărit în aer, contestînd decizia. "Arbitrul a făcut o mare greşeală, Vertonghen e cel vinovat. Jucătorii englezi nu fac aşa ceva. S-a prefăcut că a fost contact şi a adus al doilea galben la Torres Eroarea a influenţat rezultatul partidei", a tunat la final Jose Mourinho.

Echipele de start:

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Veronghen, Naughton - Paulinho, Dembele - Townsend, Eriksen, Sgurdsson - Soldado

Rezerve: Chadli, Chiricheş, J. Defoe, B. Friedel (portar), Holtby, E. Lamela, Sandro

Chelsea: Cech - Ivanovici, Luiz, Terry, Cole - Lampard, Mikel, Ramires - Oscar, Hazard, Torres

Rezerve: Schwarzer (portar), Mata, Schurrle, Eto'o, Essien, Cahill, Azpilicueta

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”