INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SASSUOLO - TORINO

VIDEO Vlad Chiricheș, GOLAZO în Serie A! Execuție fantastică reușită de căpitanul României, după două gafe uriașe

Vlad Chiricheș, fundașul lui Sassuolo, a marcat un gol absolut incredibil în confruntarea din Serie A cu Torino, scor 3-3. Foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 23:42 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 09:39

Stoperul român și-a spălat păcatele în confruntarea cu Torino, după un start dezastruos. Căpitanul naționalei României a gafat la primele două goluri ale lui Torino:

• în minutul 33, nu a reușit să respingă o centrare în careu și l-a lăsat singur pe Linetty în 6 metri, care a reușit să deschidă scorul;
  • în minutul 77, a fost ridiculizat de Belotti, fiind lăsat pe jos de vârful letal al torinezilor.

Sassuolo 3-3 Torino » Rezumat VIDEO

• Golul lui Chiricheș, la minutul 2.53

Oaspeții s-au distanțat la 3-1 în minutul 79, după reușita lui Lukic. Cinci minute mai târziu, urcat în ofensivă, Chiricheș s-a revanșat pentru cele două gafe și a marcat un gol fabulos! Șut direct în vinclu de la aproximativ 25 de metri! Sassuolo a reușit chiar să egaleze după golul românului, Caputo marcând golul de 3-3 în minutul 86.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Valentin Mihăilă, protejatul unui campion european la Parma » Cum l-a impresionat pe starul italienilor

Joacă sau nu joacă Cristiano Ronaldo miercuri contra Barcelonei lui Messi în Champions League?