INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  WEST BROM - READING

WEST BROM - READING 1-1 // George Pușcaș a evoluat 77 de minute la oaspeți

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 august 2019 18:13

Reading, formația lui George Pușcaș (23 de ani), a remizat 1-1 în deplasarea de la West Brom.

George Pușcaș avea un start extraordinar în Anglia. Internaționalul român a marcat golul lui Reading în partida cu Wycombe din Cupa Ligii Angliei, apoi a transformat și prima lovitură din seria penalty-urilor, contribuind la calificarea formației sale în faza următoare. Pușcaș a recidivat și în campionat, în victoria cu 3-0 în fața lui Cardiff, când a marcat o „dublă”.

Atacantul sosit de la Inter nu a fost la fel de inspirat și astăzi. Singur între fundașii gazdelor, Pușcaș a început partida ca titular și a fost înlocuit după 77 de minute. În acel moment Reading era în avantaj, scor 1-0, datorită golului marcat de Oviemuno Ejaria. West Brom a egalat printr-un penalty transformat de danezul Kenneth Zohore în minutul 88.