SPORTURI  »  ALTELE  »  POLO

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 aprilie 2017 17:51

Echipa de polo a Stelei a câștigat astăzi finala Cupei României, după victoria categorică obținută în fața lui CSM Digi Oradea, scor 10-5.

Duelul dintre cele două a avut loc la Bazinul Steaua din București.

Steaua și-a trecut în palmares cea de-a noua Cupă din istorie, la finalul partidei jucătorii primind trofeul din partea lui Călin Găvruș, președintele Federației Române de Polo.

Steliștii și-au luat astfel revanșa pentru finala pierdută anul trecut chiar în fața orădenilor, atunci când au fost învinși cu 3-5.