SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  DOHA

Argint pentru Diana Bulimar în finala de la sol la World Challenge Cup de la Doha

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 martie 2016 18:51

Diana Bulimar a câștigat medalia de argint, iar Dora Vulcan s-a clasat pe locul 7 în finala de la sol, la World Challenge Cup de la Doha.

Diana Bulimar a intrat a treia în finala de la sol, fiind notată cu 14,125, suficient pentru a lua locul 2.

Medalia de aur a fost câştigată de Giulia Steingruber (14,700, Elveţia), iar pe podium a mai urcat Zsofia Kovacs (Ungaria, 13,925).

Diana Bulimar a terminat pe locul 8 în finala de la paralele.

Cătălina Ponor (28 de ani) a câştigat medalia de aur în finală la bârnă, cu nota 14,650.