SPORTURI  »  HANDBAL  »  BREST - SCM RM. VÂLCEA 28-21

BREST - SCM RM. VÂLCEA 28-21. Campioana României, înfrângere la debutul în grupele Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 17:43 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 20:42

SCM Rm. Vâlcea a pierdut primul meci din noul sezon de Liga Campionilor, scor 21-28 pe terenul lui Brest.

SCM Rm. Vâlcea a început Liga Campionilor pe un teren greu, unde cu efort se scot puncte. În Bretania, la Brest, campioana României a pierdut sezonul trecut cu cea mai mare diferență: 24-37, iar acum a făcut un meci mai bun, chiar dacă nu a obținut niciun punct.

Elevele lui Pera au avut un start bun de meci și chiar au condus cu 9-6, dar au fost egalate. Scorul la pauză a fost egal, 12-12, dar Brest a dominat repriza secundă.

Franțuzoaicele au avut un joc mult mai sigur în repriza secundă, iar defensiva lui SCM Rm. Vâlcea nu a rezistat. În plus, vâlcencele nu au putut pune probleme în atac, iar Brest s-a distanțat pe final, după ce a condus pe aproape întreaga repriză secundă.

SCM Rm. Vâlcea în Ligă:

• Vedeta echipei: Alicia Fraga Fernandez
  • 15 participări în grupe
  • Favorită 13: cotă 150/1

132 de meciurivor avea loc în actuala ediție a Ligii Campionilor, în noul format, cu 24 mai multe ca până acum

Liga în vreme de pandemie. Prezentarea noului sezon al Ligii Campionilor

Situație incredibilă la Buducnost! Președintele va juca în Liga Campionilor, după ce 10 jucătoare s-au îmbolnăvit cu coronavirus