SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI - VARDAR SKOPJE 27-21

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 mai 2016 16:22

CSM București a reușit o evoluție senzațională în semifinala Final Four, contra echipei Vardar Skopje (scor 27-21) și s-a calificat în finala Ligii Campionilor, unde va juca împotriva echipei maghiare Gyor.

FINAL! CSM București 27-21  Vardar Skopje

Vardar a început ezitant, iar în primele cinci minute macedonencele au ratat două aruncări de la 7 metri.

Astfel, la primul time-out, cerut de antrenorl lui Vardar în minutul 10, bucureștencele conduceau cu 4-1. Vardar a avut peste 11 minute fără gol pentru Vardar în prima repriză, reușind al doilea gol abia în minutul 13.

În cea de-a doua repriză, CSM București a condus chiar și cu de 9 goluri, iar la final s-a impus cu 27-21.

"Cred că motivația și dorința noastră și-au spus cuvântul pe teren. Ele au intrat cu gândul că noi am pierdut, dar lupta s-a dat pe teren, iar noi am fost mult mai motivate.

Cred că apărarea și  portarul au fost punctele noastre forte. Am vorbit în vestiar că meciul nu s-a terminat, că trebuie sa fim în continuare concentrate și motivate. Cred că echipa noastră a fost mult mai bună

Finala va fi un meci foarte greu, dar eu am încredere în echipa mea", a declarat Oana Manea la finalul meciului.

În prima semifinală, Gyor s-a impus la limintă pe terenul echipei la care evoluează și Cristina Neagu, Buducnost, cu scorul de 21-20.