SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

Înfrângere la limită pentru Dinamo în deplasarea cu Wisla Plock din Liga Campionilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 noiembrie 2018 20:45

Dinamo a pierdut pe terenul Wislei Plock, 28-29, bifând a doua înfrângere din actuala stagiune a grupelor Ligii Campionilor.

Polonezii au fost mai puternici în prima repriză și au fost în permanență la conducere. Wisla a condus-o pe Dinamo pe toată durata reprizei la 3 sau 4 goluri, intrând la pauză cu un avantaj liniștitor, 14-12.

Dinamoviștii au făcut o repriză secundă foarte bună, dar nu au mai reușit să recupereze diferența de două goluri din primele 30 de minute. "Câinii" au jucat excelent în ultimele 10 minute ale partidei, s-au apropiat la un gol, dar atât.

În urma înfrângerii, Dinamo a căzut pe locul 3. Roș-albii au 8 puncte și sunt la egalitate cu primele două clasate, Wisla Plock și Elverum.

Pentru Dinamo, urmează partida cu Ademar Leon, care se va juca în Sala Dinamo, pe 8 noiembrie.

Vezi și: "Antrenorul de aur" Pilică Popescu a murit! E tehnicianul care a câștigat trei titluri mondiale la feminin