SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROSTOV DON - CSM BUCUREȘTI

Rostov Don învinge CSM București în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 noiembrie 2019 14:01

Rostov Don a învins pe teren propriu CSM București, scor 23-22, în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor. Campioana Rusiei a terminat grupa pe primul loc, fiind urmată de bucureștence. Primele trei clasate în grupă se califică mai departe.

„Tigroaicele” au avut o primă repriză dezastruoasă și la pauză erau conduse cu 14-7. După revenirea de la cabine, româncele au jucat mai bine, dar diferența de 7 goluri a fost prea mare pentru a fi remontată. Astfel, rusoaicele s-au impus la limită, 23-22.

CSM București a câștigat de două ori la Rostov, în precedentele întâlniri, pierzând o singură dată.

În partida tur, de la București, CSM a făcut cel mai bun meci al sezonului și a reușit să scoată un rezultat de egalitate în fața campioanei Rusiei, 23-23.