SPORTURI  »  HANDBAL  »  PREGĂTIRI PENTRU CAMPIONATUL MONDIAL DIN CROAŢIA

Serbia - România 40-38

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 decembrie 2008 00:00

Naţionala de handbal masculin a României a pierdut în această seară în faţa Serbiei ultimul meci de pregătire înaintea Campionatului Mondial din Croaţia, ce va avea loc în perioada 16 ianuarie - 1 februarie.

Partida a fost liveVIDEO pe GSPTV şi liveTEXT pe gsp.ro, de la ora 19:00. Iată desfăşurarea acesteia.

Min 1 - a inceput partida!

Min 2 - Inceput ofensiv din partea ambelor echipe. Dupa primele doua minute, 2-3 pentru ai nostri!

Min 5 - Sarbii au egalat la 3 dupa o lovitura de la 7 metri. Tricolorii au ratat sansa desprinderii, irosind doua atacuri pozitionale.

Min 10 - Tricolorii antrenati de Ayhan Omer au condus de doua ori, dar sarbii au revenit rapid de fiecare data. Scor egal, 5-5.

Min 17 - Pîrîianu înscrie golul 10 al echipei noastre, dar sîrbii egalează imediat

Min 23 - România revine în avantaj. Sîrbii egalează însă printr-un gol norocos

Min 24 - Gazdele înscriu din nou, dar Buricea marchează şi el pentru echipa noastră. Scorul este 17-17

Min 26 -  Scorul este 18-18. Time-out cerut de Serbia

Min 27 - Gazdele trec din nou în avantaj

Min 28 - Irimescu este eliminat două minute, iar sîrbii marchează de la 7 metri

Min 29 - Time-out cerut de Aihan Omer

Min 30 - Ambele echipe marchează cîte un gol în ultimul minut. Scorul pauzei este 21-20

Min 33 - Sîrbii se distanţează la două, apoi la trei goluri

min 34 - Ghionea reduce din diferenţă, printr-o aruncare de la 7 metri. Sîrbii înscriu din nou

Min 35 - Serbia se desprinde la patru goluri, dar România reuşeşte un nou gol

Min 36 - România se apropie la două goluri

Min 37 - Echipa noastră este acum la doar un gol în spatele Serbiei

Min 40 - Om in minus pentru sarbi

Min 43 - Romania iroseste cateva contraatacuri, iar sarbii profita si trec in avantaj 30-29

Min 44 - Time out cerut de sarbi, urmat de egalare, adusa de Timofte. 30-30

Min 48 - Sarbii profita de o cadere a romanilor si se desprind, 34-30.

Min 49 - Elevii lui Aihan Omer nu renunta si marcheaza norocos prin Petrea. 35-32

Min 58 - Romanii reduc diferenta, 39-38

Min 60 - Partida se încheie cu scorul 40-38 pentru Serbia

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”