SPORTURI  »  HOCHEI  »  NHL

Boston Bruins învinge spectaculos

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 februarie 2008 00:00

Toate cele patru meciuri jucate vineri seara în NHL s-au încheiat cu victorii la câte un gol diferenţă. două dintre meciuri necesitând chiar prelungiri sau lovituri de departajare.

Campionii de la Anaheim Mighty Ducks s-au impus cu 2-1 la New Jersey Devils după ce oaspeţii au condus cu 2-0, dublă Carter, iar gazdele au redus din diferenţă prin Pandolfo.

Carolina Hurricanes s-a impus cu 2-1 la Washington Capitals după ce oaspeţii au condus de asemenea cu 2-0, goluri Cole şi Ladd, iar gazdele au redus din diferenţă prin Semin.

Buffalo Sabres a avut 2-0 cu Boston Bruins, goluri Spacek şi Vanek, însă oaspeţii au revenit, au egalat prin Chara şi Sturm şi s-au impus după lovituri de departajare, golul decisiv fiind marcat de Kessel.

San Jose Sharks a trecut cu 2-1, după prelungiri, de Columbus Blue Jackets, goluri Goc şi Thornton, respectiv Chimera.