SPORTURI  »  HOCHEI  »  NHL

Canadiens şi Red Wings, debut cu victorii identice

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 aprilie 2008 00:00

Montreal Canadiens şi Detroit Red Wings au debutat cu dreptul în sferturile de finală ale NHL, ambele formaţii impunându-se cu acelaşi rezultat, 4-3, scrie amosnews.

Canadiens a trecut cu 4-3, după prelungiri, de Philadelphia Flyers în urma unui meci dramatic în care oaspeţii au condus cu 2-0 şi 3-2, dar gazdele au egalat cu 29 de secunde înainte de final prin Alex Kovalev şi au dat lovitura în debutul prelungirilor prin Kostopoulos.

Detroit Red Wings s-a impus cu 4-3 în meciul cu Colorado Avalanche, momentul decisiv având loc în prima repriză când oaspeţii au deschis scorul, dar gazdele au revenit şi au făcut rapid 3-1.

Playtech: UEFA, declarație halucinantă despre cazul Eriksen. Ce spune forul fotbalistic european despre întreaga situație

Comentarii (13)
 •  28 Aprilie 2008, 01:02

Fanii adevarati sunt cei care merg la Bell Centre si isi incurajeaza echipa si fac o atmosfera de vis nu cei care au vandalizat strada...dar tu nu ai de unde sa stii pentru ca echipa de kko al carei suporter esti tu nu iti ofera satisfactia de a vedea un meci de play-off. Si pt captain courageous: poate ca nu ai vazut meciurile de pana acum din campionat cand Koivu chiar l-a ajutat pe Kovi...ma faci sa rad. Tot Artist ramane. Insa ai dreptate, Koivu joaca f bine in Play-off. GO HABS GO!!!

•  27 Aprilie 2008, 23:37

Meci amical: Rusia-Elvetia 6-2. Golurile invingatorilor au fost izbutite de Zaripov (2), D.Vorobiov (2), Sushinsky, Zinoviev, in timp ce pentru invinsi au punctat Ambuhl si Bartisch. Rusia a folosit formula: Varlamov; Korneev-Kalinin, Afinogenov-Zinoviev-Kovalchuk, Vorobiov-Medvedev, Sushinsky-Gorovikov-Mozeakin, Nikulin-Proshkin, Kuliomin-Tereshcenko-Zaripov, Kuteykin-Grebeshkov, F.Fiodorov-Schastlivy-Artiukhin. Rusia se va intari cu Ovechkin, Siomin, S. Fiodorov, Radulov, Morozov si D. Markov

•  27 Aprilie 2008, 22:10

Intr-un joc de pregatire inaintea mondialelor, dupa prima repriza, Rusia- Elvetia 3-0. Foarte bun Zaripov (doua goluri), desi nu joaca in linie alaturi de Zinoviev si Morozov, coechipierii de la Ak Bars Kazan!