SPORTURI  »  HOCHEI  »  HOCHEI

NHL: Penguins şi Stars s-au distanţat

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 aprilie 2008 00:00

Sport Pittsburgh Penguins şi Dallas Stars au obţinut duminică seara victorii care le distanţează la 2-0 faţă de adversarele lor din sferturile de finală ale play-off-ului NHL.

Penguins a trecut cu 2-0 de New York Rangers graţie a două goluri marcate de Staal, în finalul reprizei a doua, şi Hall, în finalul reprizei a treia.

Dallas Stars s-a impus cu 5-2 la San Jose Sharks după o repriză a treia de vis în care oaspeţii au punctat de patru ori la rând.

sursa: Amos News

Comentarii (12)
 •  05 Mai 2008, 10:35

hai, domnii de la ziar, mai schimbati stirea ca m-am plictisit. sa va amintesc eu: semifinale, Conferinta de Vest: Red Wings-Avalanche 4-0, Stars-Sharks 4-2 Conferinta de Est: Flyers-Habs 4-1, Penguins-Rangers: 4-1.

•  04 Mai 2008, 22:50

Meci senzational in a treia zi a mondialelor din Canada! Rusia a trecut in OT cu 5-4 de Cehia. Dubla lui Morozov a contat mai mult decat tripla lui Elias. In rest, sa notam excelentul joc in superioritate al cehilor, evolutia mai buna a jucatorilor din Superiliga rusa comparativ cu aceea a starurilor din NHL (pentru rusi, la cehi e invers!)si accedentarea grava a portarului Eriomenko! In acest moment, Rusia a ramas cu un singur poerar valid - cvasi-debutantul Biriukov de la...HK Balashiha.

•  04 Mai 2008, 10:26

Gruia, da, stiu meciul ala (te invidiez ca l-ai vazut, indiferent de scor), a fost cred intr-o perioada in care Flyers au avut 10-11 meciuri fara victorie si erau in pericol sa nu mai prinda playofful. Probabil ca Pens sunt o echipa mai buna acum, dar Flyers sunt o echipa solida, puternica, imi place John Stevens ca antrenor si nu cred ca va fi asa de usor pentru Pinguini. Sa vedem ce va fi azi.