SPORTURI  »  NATATIE  »  CE DE NATAȚIE

VIDEO+FOTO Robert Glință a câștigat bronzul la Campionatele Europene în proba de 100m

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 decembrie 2017 21:14

Robert Glință (21 de ani) a cucerit medalia de bronz în proba de 100 de metri spate, la Campionatele Europene de natație în bazin scurt de la Copenhaga.

Timpul românului legitimat la Dinamo a fost 49.99, care a reprezentat totodată și un record național. Medalia a fost decernată de Camelia Potec.

Aurul a fost câștigat de rusul Kliment Koleșnikov, cu timpul 48.99, iar pe locul 2 s-a clasat Simone Sabbioni, cu timpul 49.68.