SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

MIHAELA BUZĂRNESCU - ANASTASIJA SEVASTOVA // Miki Buzărnescu, OUT de la Madrid » A pierdut în două seturi cu Sevastova

Mihaela Buzărnescu // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 06 mai 2019 12:50

Mihaela Buzărnescu, locul 31 WTA, a fost eliminată de Anastasija Sevastova, locul 13, scor 3-6, 4-6, în turul II la Madrid.

Mihaela Buzărnescu - Anastasija Sevastova 3-6, 4-6

După un meci foarte bun făcut în turul I, cu Ajla Tomljanovic, Mihaela Buzărnescu a fost depășită clar azi de Sevastova. Serviciul jucătoarei noastre nu a mai fost la cei mai înalți parametri, iar Sevastova a profitat și a forțat mereu.

În primul set, cele două jucătoare au mers cap la cap până la 3-2, când Sevastova a făcut break-ul. Până la finalul setului s-a menținut în față și Miki a mai luat doar un set. În partea a doua, Sevastova a reușit break-ul la 4-4. Letona a servit pentru calificare și a fructificat a doua minge de meci.

Anastasija Sevastova va juca în turul III al turneului de la Madrid cu învingătoarea partidei Kiki Bertens (7) - Jelena Ostapenko (29)

Vezi și:

VIDEO Simona Halep, punctul zilei la Madrid! Lovitura la care Margarita Gasparyan nu a avut reacție

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”