SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Prima reacție a Simonei Halep după calificarea în sferturile turneului de la Indian Wells » Ce spune despre duelul cu Serena Willams

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 martie 2016 02:52

Simona Halep a reușit calificarea în sferturile turneului de la Indian Wells, după ce a trecut de Barbora Strycova, scor 6-3, 1-0. Vezi detalii!

La finalul partidei, Halep a vorbit despre meci, despre abandonul Strycovei de la începutul setului doi și despre duelul cu Serena Willams, din sferturile turneului.

"Îmi pare rău pentru Barbora. Eu am avut un start bun de meci și am reușit să câștig primul set. Este bine că am făcut puține greșeli și am reușit să țin mingea în teren. M-am mișcat bine și sper să joc și mai bine. Azi am jucat în condiții grele, fiind foarte cald.

Mă bucur că m-am calificat în sferturi. Acum mă gândesc la următorul meci și știu că va fi un duel dificil. Pot juca cu Serena și mi-ar plăcea asta. Este cea mai bună jucătoare din lume, dar eu am încredere în mine. Sunt pozitivă și sper să fac un meci bun" Simona Halep, imediat după meci

Potrivit WTA, Strycova a avut febră în ultimele zile, iar în meciul cu Halep a acuzat probleme respiratorii.

Simona Halep se va duela în sferturile de finală ale turneului cu Serena Williams, care a trecut de Katerina Bondarenko, scor 6-2, 6-2.

Simona Halep și Serena Williams se vor duela în sferturile turneului de la Indian Wells. Partida se va desfășura joi dimineață, pe terenul central, și nu va începe înainte de ora 04:00, ora României, și va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe DolceSport.