SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIONILOR

S-au calificat în semifinale » Florin Mergea şi Rohan Bopanna au două victorii în două meciuri la Turneul Campionilor

Articol de GSP - Publicat marti, 17 noiembrie 2015 12:33

Florin Mergea şi Rohan Bopanna au cîştigat al doilea meci de la această ediţie a Turneului Campionilor.

Românul şi indianul, a opta pereche a lumii, au cîştigat categoric meciul în faţa cuplului Jamie Murray/John Peers, cap de serie numărul patru, scor 6-3, 7-6(5), în cadrul Grupe Ashe/Smith,

În primul set, Mergea şi Bopanna au jucat perfect în primul set, pe care l-au cîştigat categoric, scor 6-3.

Al doilea set a fost mai echilibrat, cele două perechi mergînd cap la cap pînă în tie-break. Acolo Mergea şi Bopanna au jucat mai bine şi s-au impus, scor 7-5.

După două victorii în minimum de seturi, Mergea şi Bopanna sînt calificaţi în semifinalele Turneului Campionilor, încă de la prima participare.

Playtech: Ce a făcut Ilie Năstase pentru Amalia, fosta lui soție. A mărturisit cu gura ei