SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

Simona Halep, reacție nervoasă în fața lui Mertens: „Câte mai dai?!”

Articol de GSP - Publicat marti, 04 mai 2021 16:53 / Actualizat marti, 04 mai 2021 19:31

Simona Halep (29 de ani, 3 WTA) a fost învinsă de Elise Mertens (25 de ani, 16 WTA), 6-4, 5-7, 5-7, în optimile de finală ale turneului Premier Mandatory de la Madrid.

În startul setului decisiv, Simona Halep a avut o izbucnire nervoasă. Jucătoarea noastră avea avantaj în game, la scorul de 2-1, dar a ratat șansa de a închide, trimițând o minge în afara terenului.

După ce a pierdut punctul, Halep și-a exprimat frustrarea și a țipat: „Câte mai dai?! Câte mai dai?”.

Ulterior, Simona reușit să închidă setul și să își mărească avantajul în al treilea set, dar nu a fost suficient pentru a câștiga meciul.

VIDEO Rezumatul meciului Halep - Mertens:

Citește mai multe știri din tenis:

AICI ai toate detaliile despre meciul Halep - Mertens

„Nu degeaba Simona Halep e regina zgurii” » Lovitură de excepție în meciul cu Elise Mertens

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”