TENIS    •   TURNEUL DIN MIAMI

Simona Halep își mărește staff-ul: un nou nume în echipa ei pentru Turneul de la Miami

Marti, 19 Martie

Simona Halep se pregătește de Turneul de la Miami, dotat cu premii totale de peste 9 milioane de dolari. O noutate pentru fostul lider WTA este apariția unui nou antrenor în staff-ul ei.

Este vorba de Daniel Dobre, tehnician care se va alătura echipei formate din Teo Cercel, Andrei Cristofor și Vasile Antonescu.

Daniel Dobre a apărut deja într-o imagine alături de Simona Halep, la o masă la care a fost prezentă și Irina Begu cu echipa ei. Cei doi au mai colaborat împreună în trecut.

Simona Halep se află în prezent pe locul 3 WTA, după Naomi Osaka și Petra Kvitova.

Citește și:

Simona Halep coboară în clasamentul WTA!

Comentarii (12)

klauz  •  20 Martie 2019, 09:08

Tot degeaba, halepa, ca tot cazi si tot cazi, pentru ca toate jucatoarele stiu acum ce ai tot incercat sa ascunzi cu ***, cu gesturile de parca ai stii tenis, cu aerele tale de mahala, cu pretextele tale de bagat terapie vampir. Ele stiu acum ca tu nu ai habar de sportul asta, ca esti de batut, ca esti o catastrofa si o intamplare, ca nu faci nimic decat alergi din colt in colt, incercand cumva sa o dai peste fileu, pana oboseste adversara... Esti terminata!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

klauz  •  20 Martie 2019, 09:04
Postat de lapusneanul pe 19 Martie 2019, 17:26

intrebare pentru toti prostii si frustratii...datorita cui transmite digi peste 50 de turnee wta anual ?

Nene prostovan, datorita matale???

lapusneanul  •  19 Martie 2019, 21:40
Postat de Sabin Ellak pe 19 Martie 2019, 19:28

Datorita nivelui mondial si numarului mare de iubitori de tenis...Daca vrei si nume,mai degraba pentru Djokovic,Nadal sau Federer,decat pentru Halep sau Begu.

prostovane, stii ce inseamna WTA ?...

Vezi toate comentariile (12)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-